Main Menu

Промяна новините на форума:

SMF - Just Installed!

XVS 650 - предавки

Започната от Геш, Март 29, 2010, 11:32:49 AM

« назад - напред »

Геш

Да споделя...
Когато се натрупат фактори като много горещо време, тегав трафик и т.н. , двигателя повишава работната температура. В такива моменти имам затруднено превключване на предавките и намиране на неутрална. Вече съм му хванал "цаката" и това не е ми е проблем, но съм любопитен дали това го има и при вас.
Говорих с механика на Мотодинамикс и ми бе обяснено ,че това е нормално за марката. Сменям консумативи само там. Дали, ако сложа по-гъсто масло ще се намали този ефект?
Благодаря ви за отговорите. 
ISRA 31087

Tzero

С какво масло караш?
Понякога, из задръстванията от неутрал не ми включва
на първа.Леко побутване на мотора ми решава проблема.
Иначе съм забелязал ,че в зависимост от маслото,
са повече или по-малко шумни при превключване скоростите.
ISRA #30526

Геш

Карам с каквото ми сложат в Мотодинамикс - Ямалуб. Мисля че е пълна синтетика 10W-40
ISRA 31087

morgens

Кажи на тез специалисти от Мотодинамикс че имат много здраве че е нормално за марката. Три сезона карах същия мотор и трябва да ти кажа че скоростите му влизаха толкова леко че почти винаги изпусках неутрална.  Почти сигурен съм че ти прави тез въртели от маслото, на следващата смяна му сложи мотул 5100 полусинтетика 20 50 и ще усетиш разликата.


Tihomir

Аз нещо не съм доволен от Мотула. Незнам сега какво да слагам. Голямо чудене ще падне  ???

Геш

Мерси за съвета morg. Обмислям да пробвам с друго масло тази година. Колебая се м/у мотул и репсол. Зад хотел Плиска има едно магазинче, представител на репсол и съм почти сигурен ,че продават оригинала. Ще се почудя още малко и ще споделя впечатления :)
ISRA 31087

Tihomir

После да кажеш цени.
Аз искам да си намеря добър маслен филтър, че миналогодишния за нищо не става  >:(

morgens

Геш мотора като го купих беше с мотул на първата смяна му сложих моторекс и почна чаткането на скоростите особено като включвах на първа мотора направо подскачаше. Моторекса го хвърлих на 1500км. сложих си пак мотул и чаткането изчезна. Между другото тоз модел го дават по мануал да се кара с масло 20w 40 апък то няма такова в бг.

п.п.Намерих ти козирката на каската като си идваш ако искаш се обади да ти я дам.

Геш

Здравей morgens, непременно трябва да ми дадеш козирката. Ако ходиш до Зарата, мини където се срещнахме и ми звънни. Веднага ще пратя някой да слезе да я вземе и да ти даде кинтите :) тел. 0886845954. Затрил съм твоя номер :(
Може би, ще пробвам с мотул. Ще ви обадя дали има разлика.
 
ISRA 31087

Геш

Сложих масло Мотул 7100 20W50.
Със сигурност не е по-лошо от ямалуб , но имах по-големи очаквания. Щракането пак го има. Дано в големите жеги да се държи по-добре.
ISRA 31087

Tihomir

Аз от МОТУЛ не съм доволен. Моторът ми се мъчеше с него. Сложих си Валволин и запя и тръгна да върви по-леко.

Геш

Какви са цифричките на валволина? Аз сложих доста гъсто масло.
ISRA 31087

White_Angel

Аз видях че май си  се объркал със 20/50 аз слагам 10/40
ISRA: 31791

Tihomir

До колкото помня, а това на мен рядко ми се случва, и аз съм с 10/40 :)

morgens

Пак ще напиша че по мануал го дават 20w40 друг е въпроса че тук не се намира такова. Геш проблема може да е в скоростите или в съеденителя. Пробвай да затегнеш или отпуснеш малко от там от където се регулира съеденителя и виж дали ще има разлика. Като си купувах  новия мотор шемета ми обяснява че превключвал скоростите с междинна гас викам му пич туй да не е зил бе и той се опули. Като се прибрах видях че на книжката пише че празния ход на ръчката на съеденителя трябва да е 0.5 мм.  Направих го толкова и ужас никаква предавка не можеше да се включи. След доста пъти проба- грешка го направих 0.2 и сега скоростите се включват перфектно.