Main Menu

Промяна новините на форума:

SMF - Just Installed!

XVS 650 - предавки

Започната от Геш, Март 29, 2010, 11:32:49 AM

« назад - напред »

Геш

#15
По книгата за експлоатация дават да се използат масла 10/30; 10/40; 15/40; 20/40 и 20/50 като първите масла са за по-студени региони , а последните са за по-топли региони на Европа. Мисля ,че България е в по-топлите, така че за объркване не може да става дума. Още повече ,че от Ямаха ми сипваха също 20/50.  На бутилката на мотула има круизер и пише ,че се препоръчва от Харлей Дейвидсън :P. Предполагам предимствата на гъстото масло ще се усетят през по-топлите месеци на лятото.   

С нагласянето на свободния ход на съединителя съм си играл и мисля ,че в момента е оптимално настроен. Явно щракането е нормално и едва ли смяната на предавките ще стане плавна като на автомобил :))
Мисля ,че всичко е в рамките на нормалното.
Благодарско за мненията и препоръките. 
ISRA 31087

Tihomir

Като няма синхронизатор на скоростната кутия винаги ще щракаме  ;D

Tihomir

От вчера съм с ново масло. Холандско, пълна синтетика. За сега скоростите влизат доста мазно, но нека да мина 1000км и тогава ще кажа как е. Марката е Putoline. Реших да го тествам. :)

Sent from my Desire HD using Tapatalk

morgens

Другарчета кажете колко масло се сипва в коловете  на XVS 650 .

White_Angel

Аз сипах 440 милилитра във един и също толкова във друг обаче обърках маслото брат, сложих някво от бг райдър , гъсто и сега ми е бая твърда предницата, пак ще го сменя този път със по такова???
ISRA: 31791

Furer

Като говорите за масло, ако искате да ви включват скоростите лесно си купете virago  ;) :),
мойте влкючват екстра даже и без съединител ;)
I.S.R.A. # 30934

Tihomir

Та ти сглоби ли мотора, че да включваш без съединител. :)

Геш

Това за вирагото е вярно. Качвал съм се на 250 и предавките наистина влизаха като "у дома си".
ISRA 31087

Furer

Тихич, Тихич,
плаче ми се  :'(, ама какво да правя,
ще го сглобявам с събота най-вероятно.  :)
I.S.R.A. # 30934

Tihomir

Аз малко ще съм по празници тогава, но ако намеря дупка ще дейда да ти помогна :)