Main Menu

Промяна новините на форума:

SMF - Just Installed!

02.11.2009 - Нужно ли е моторът да бъде по мощен ???

Започната от Tihomir, Ноември 02, 2009, 01:48:54 PM

« назад - напред »

Tihomir

Това е тема, за която ми даде идея колегата drag star.

За мен важно е моторът да е толкова мощен, колкото го изисква стила на каране ... Моят е 40 коня и лятото обикаляхме двама човека на него, със скорост между 80 и 100 км/ч като през повечето време беше 80. Най-често карах планиниско и там мотора се държеше доста прилично  ;D

donbuch

Дааам....и аз така цяло лято обикалях с втори човек на Вирагото, но извода, до който стигнах е, че щеше да е добре да има още някое друго конче в двигателя. Не обичам да карам по магистрали, но понякога се налага, а на магистралата поне от моята машинка има какво да се иска. Много е неприятен момента в който пред теб в средната лента се движи тир със 100-110, който трябва да надминеш. Трябва да се изнесеш в лявата лента, където хвърчат МПС с по 160-180 и повече и максимално бързо да надминеш. 40-те коня не дават възможност след 100 км да ускоряваш много бързо:)
ISRA # 31022
"Бог умря" - Ницше; "Ницше умря!" - Бог;

donbuch

Добре го е казал Drag star:) "трябва да има вътък още както се казва !мощ"
ISRA # 31022
"Бог умря" - Ницше; "Ницше умря!" - Бог;

Furer

Не е лошо под гъзът си да имаш повече коне, но не за бързо каране по магистрала а за кеф. Колкото повече толкова повече!
;D  ;D  ;D  ;D  ;D
I.S.R.A. # 30934

donbuch

Дам....и аз така мисля. Освен това и звучат по-добре, когато са много:)
ISRA # 31022
"Бог умря" - Ницше; "Ницше умря!" - Бог;

Tihomir

Тука опря до каране на магистрала. Там никога конете не стигат, но така или иначе нашите магитрали занищо не стават и се кара като градско. Аз на мигстралата гледам пак да карам с 80 - 90 км/ч и ако трябва да изпреварвам отново 40те коня си ми стигат, но това е като съм сам без багаж.

Лошото според мен е това, че многото коне подтикват към високи скорости. Човек винаги се самозабравя  >:(

drag star

НИКОГА НЕ СТИГАТ КОНЕТЕ !НЯМА ТАКЪВ ДА НЕ ИСКА ОЩЕ !ОЩЕ И ОЩЕ ! ;D

drag star

А И АКО ИСКАШ МОЖЕ ДА СЕ САМОЗАБРАВИШ С 30 КОНЯ !ИМАХ КАВАЗАКИ GPX И ГО КАРАХ СЪС 160 РЕДОВНО А БЕШЕ 250 КУБИКОВО И 30 КОНЧЕТА !АМА ТОЙ ВЕЧЕ Е УМЕН И ПРЕДПАЗЛИВ !НЕ СЕ САМОЗАБРАВЯ !САМО НЯКОГА  !

Tihomir

Абе и аз уж имам нещо между ушите, но 30 минути преди да взема моя мотор гледах един VFR. Уж бавно го карах в едно село, а то се оказа, че съм карал с 120 ...

morgens

Три лета карах v star 650 за моите габарити 187см 103кг идва слабичък.
На градско каране е добре но на дълъг път мъкааааааа .
Проблема при по мощния мотор е че не се осеща скороста няколко пъти съм се засичал да карам в града с 80-100 без да се осетя.

Ицо

 Има ситуации най-разни в които липсата на мощност може да доведе до инцидент, друг въпрос е че всеки си е свикнал с мотора и такива ситуации могат да бъдат избегнати сравнително лесно. Апропо нуждата от мощност е идивидуална за всеки, защото от една страна тя е свързана с пари, а от друга с личното густо или гъзария тук-там и така. За мен специално- да имам нужда защото: 1.Моторетката ми е голяма но невзрачна(за сега), и когато някой с мотор като моя ме изгледа презрително и даде "всичката газ" с изумление разбира колко муден мотор кара. 2. Макар да не е v2 има задоволителен звук в ниските, и обичам когато карам извънградско примерно из родопите, да си чукна пета и така да си пристигна от А до Б.  3. Изтегля ме от кръстовища и светофари  на челна позиция без да се налага да го вкарвам в критиките. И тн. и тн.

Tzero

така и не разбрах от каво да е по-мощен мотора?
ISRA #30526

Tihomir

Въпросът беше дали 40 коня стигат или 130 е по-добре за един мотор от типа, който караме  :)

drag star

40 коня са малко !за типа мотори които караме !и за типа мотори които не караме !казах вече !НЯМА ВЪТЪК БЕ !трябва да има мощ да изпревариш когато ти се налага !с 40 коня не става както и да го мислиш !

Ицо