Main Menu

Промяна новините на форума:

SMF - Just Installed!

Питанка за спици

Започната от route_66, Август 11, 2011, 10:12:21 PM

« назад - напред »

route_66

Днес открих ОЩЕ ЕДНА скъсана спица на задната джанта!Ако някой има излишни да пише.Та на въпроса-защо се късат спици и ако сте имали такъв проблем как сте го отстранили.
I.S.R.A.#31236

Ицо

Късат се когато са прекомерно стари, но по- често когато не са равномерно натегнати при удар в дупка или неравност най- опънатите не издържат. Оправя секато се калибрира джантата наново, демек всички спици се отпускат и се натягят отново, по този начин се центрова и обръча.

route_66

Пипкава работа ми изглежда.На някой да му се намират излишни две къси спици?
I.S.R.A.#31236

krasimir77

Ако не намериш от приятел, преди 3-4 месеца имаше при Никомотор, но не знам дали има още и колко струват.

Sidecar

 Здравейте , имам нужда от съвет и помощ , имам Yamaha XVS 650 Drag Star Classic -2004 г., от един месец ,смених задната гума с чисто нова , и потеглих на , път , но задницата на мотора започна да "подскача" доста досадно , и да вибрира .
Направих рекламация на гумата , но ми казаха че е от каплата или спиците ???
Къде мога да отида , в сервиз , в който може да се калибрира каплата , или място където си разбират от работата .
А ако някой от колегите е имал подобен проблем и със вибрацията в "задницата" на мотора да сподели , защото имам съмнение че не е само от гумата или каплата !
Благодаря предварително :)

Tihomir

Цитат на: Sidecar - Август 22, 2012, 10:46:33 PM
Здравейте , имам нужда от съвет и помощ , имам Yamaha XVS 650 Drag Star Classic -2004 г., от един месец ,смених задната гума с чисто нова , и потеглих на , път , но задницата на мотора започна да "подскача" доста досадно , и да вибрира .
Направих рекламация на гумата , но ми казаха че е от каплата или спиците ???
Къде мога да отида , в сервиз , в който може да се калибрира каплата , или място където си разбират от работата .
А ако някой от колегите е имал подобен проблем и със вибрацията в "задницата" на мотора да сподели , защото имам съмнение че не е само от гумата или каплата !
Благодаря предварително :)

След като ти смениха гумата балансираха ли я? Къде я сменя? Аз бях при АДИ 95 на околвръсното над Овча Купел. Там си разбират от работата. Ако искаш отиди да ти "прослушат" гумата :)

Sidecar

Цитат на: Sidecar - Август 22, 2012, 10:46:33 PM
Здравейте , имам нужда от съвет и помощ , имам Yamaha XVS 650 Drag Star Classic -2004 г., от един месец ,смених задната гума с чисто нова , и потеглих на , път , но задницата на мотора започна да "подскача" доста досадно , и да вибрира .
Направих рекламация на гумата , но ми казаха че е от каплата или спиците ???
Къде мога да отида , в сервиз , в който може да се калибрира каплата , или място където си разбират от работата .
А ако някой от колегите е имал подобен проблем и със вибрацията в "задницата" на мотора да сподели , защото имам съмнение че не е само от гумата или каплата !
Благодаря предварително :)
Цитат на: Tihomir - Септември 03, 2012, 08:33:12 AM
Цитат на: Sidecar - Август 22, 2012, 10:46:33 PM
Здравейте , имам нужда от съвет и помощ , имам Yamaha XVS 650 Drag Star Classic -2004 г., от един месец ,смених задната гума с чисто нова , и потеглих на , път , но задницата на мотора започна да "подскача" доста досадно , и да вибрира .
Направих рекламация на гумата , но ми казаха че е от каплата или спиците ???
Къде мога да отида , в сервиз , в който може да се калибрира каплата , или място където си разбират от работата .
А ако някой от колегите е имал подобен проблем и със вибрацията в "задницата" на мотора да сподели , защото имам съмнение че не е само от гумата или каплата !
Благодаря предварително :)

След като ти смениха гумата балансираха ли я? Къде я сменя? Аз бях при АДИ 95 на околвръсното над Овча Купел. Там си разбират от работата. Ако искаш отиди да ти "прослушат" гумата :)

Да балансираха я , и се отнесоха доста , отговорно със смяната на гумата , и провериха самата капла ,но явно се оказа , че имат проблем със самите , гуми !!!
Сложиха , още две поред чисто нови , и те "подскачаха" радиално , още на машината за баланс . Собственика каза че няма такъв случай досега , .. ама аз нали съм си,, Каръче ...  :), и   така , върнаха ми парите , сложиха ми старият тарлък , и си тръгнах , но с него нямаше " подскачане "на задницата .
Помогнаха приятели , и с отстъпка ми уредиха , от ф. Маргел , комплект гуми на Дънлоп , и то с бял кант ,дори и с отстъпката , пак си е скъпичко , но всичко си дойде на мястото ,няма подскачането отзад , 

krasimir77

Дай малко инфо де - цени, макар и дебели, адресче?

Tihomir

Цитат на: krasimir77 - Септември 12, 2012, 09:38:23 PM
Дай малко инфо де - цени, макар и дебели, адресче?

До колкото разбрах цените май са по-тънки от тука :)