Main Menu

Промяна новините на форума:

SMF - Just Installed!

Проблем с карбуратора на XVS650 Classic

Започната от Ivaka, Май 18, 2011, 06:04:28 PM

« назад - напред »

Ivaka

Значи имам следният проблем.
   През 2008г. си купих това чудо на японската техника... и малко след това катастрофирах с кола. Тъй като бях по болници 3 месеца и още толкова възстановяване в къщи (аз и сега не съм се оправил напълно) нямах възможност да карам мотора почти 2,5 години. За тия 2,5 години съм минал не повече от 1400 1500 мили. Естествено мотора стоя заключен почти 2 години, като даже не съм го и препалвал редовно.
    След като започнах отново да го карам ми направи впечатление че имам проблем, най - вероятно с карбуратора. Когато ускоря машината, за да сменя предавките към по висока, моторът след връщане на газта и стискане на съединителя започва или да задържа, или леко да вдига оборотите за 15-20 сек, след което всичко се нормализира.
    Не е от жилата на газта там погледнах не задържат никъде. Стигнах до извода, че от седенето без да се кара 2 години и нещо с пълен резервоар, най-вероятно е започнал процез на саморазграждане на горивото, при което са се задръстили дюзите на карбураторите. Иначе моторетката си върви добре, има мощност, на празен ход си държи ниски обороти (е като позагрее малко ги вдига).
    Бих искал да попитам някой имал ли е подобен проблем и ако да как го е решил. Знам, че ако отида на майстор ще олекна с 60-70 лв. просто искам да попитам кой, къде и качественно ли може да ми оправи проблема. Или пък ако има някакво решение което бих могъл да направя сам (добавки в горивото за почистване на карбуратора или стабилизиране на горивото). По принцип мотора е чисто нов и не ми се иска да ходя някъде където ще се учат на него. Ако ще ходя някъде поне да е добър и да знам че ще свърши работа.


А може пък и да греша и проблема изобщо да не е в карбураторите?!?!?!


Благодаря предварително на всички които отговорят.

Ицо

 Определено си за почистване на карбураторите. След такъв престой със сигурност има ако не твърди, поне гъсти отлагания.

Tzero

аз бих започнал с добавка за горивото...
ISRA #30526

Tihomir

И според мен трябва да се почне с добавка. Ако и това не помогне има кой да помогне :)

Ivaka

Цитат на: Tzero - Май 18, 2011, 11:37:12 PM
аз бих започнал с добавка за горивото...

И аз така реших и си поръчах тези две добавки:


         и         

За сега съм минал един резервоар с първата, която е за почистване ан карбуратора, и имам чувството, че започва малко по малко да се пооправят нещата.

:-)

Tihomir

Според мен ако се размине свалянето ще е най-добре :) Но ако няма промяна е най-добре чистене. Да не се окаже, че и мембраните са издали багажа.